Разлика помеѓу преработките на „Ново Селани“

Додадени 600 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
|74
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0878 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на село с.новоселани
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 52 гласачи.
 
==Наводи==
782

уредувања