Разлика помеѓу преработките на „Тркање (село)“

Додадени 637 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
|1.225
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0874 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на подрачно основното училиште с.тркања
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 929 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања