Разлика помеѓу преработките на „Речани (Кочанско)“

Додадени 610 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
 
== Администрација и политика ==
 
Во селото постои изборното место бр. 0894 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на шумска куќичка на п.о.с. за шумарство осогово с.речани
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 8 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања