Разлика помеѓу преработките на „Рајчани“

Додадени 594 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
|33
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0873 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на село с.рајчани
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 13 гласачи.
 
=== Родови ===
782

уредувања