Разлика помеѓу преработките на „Оризари (Кочанско)“

нема опис на уредувањето
* Библиотека „Искра“
* Основно училиште „Крсте П. Мисирков“
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0898,0899,0900,0901 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште амбуланта и сала на дом на култура с.оризари
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 3.120 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања