Разлика помеѓу преработките на „Костин Дол (Кочанско)“

нема опис на уредувањето
 
== Администрација и политика ==
 
Во селото постои изборното место бр. 0895 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на село с.костин дол
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 8 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања