Аспарух: Разлика помеѓу преработките

Одземени 15 бајти ,  пред 3 години
Бришење на "KhanAsparuh.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Explicit поради: per c:Commons:Deletion requests/File:KhanAsparuh.jpg.
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(Бришење на "KhanAsparuh.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Explicit поради: per c:Commons:Deletion requests/File:KhanAsparuh.jpg.)
{{Инфокутија за личност |
име=Хан Аспарух|
портрет=KhanAsparuh.jpg|
опис=''споменик во Бугарија''<br />Творец и прв владетел на [[Прво бугарско царство|Дунавска Бугарија]] |
наставка= |