Јосиф Даскалов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 54 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
починал-место=[[Подрум Кале]], [[Турција]] |
}}
'''Јосиф Даскалов''' ({{роден на|||1868}}, {{роден во|Кратово}} - {{починат на|||1909}}, [[Подрум Кале]], [[Турција]]) — [[МакедонциБугари|македонскибугарин]] од [[Македонија (регион)|Македониja]], револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член и раководител на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]].
 
== Биографија ==
28

уредувања