Разлика помеѓу преработките на „Сон“

Додадени 289 бајти ,  пред 1 година
* „Сонувај ме“ (''Sanjaj me'') - албум на српската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Блок аут]]“ (''Block Out'') од 1994 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=7_2LnbB0QTE&list=PLBC99DB3A51547734 YouTube, Block Out - Sanjaj me (пристапено на 30.8.2017)]</ref>
* „Сон на благодарност“ - песна на македонската музичка група „[[Анастасија (музичка група)|Анастасија]]“ од 1998 година.<ref>[https://www.discogs.com/Anastasia-Nocturnal/master/192381 DISCOGS Anastasia (3) ‎– Nocturnal (пристапено на 10.6.2018)]</ref>
* „Сонувам“ (''Sanjam'') - песна на хрватскиот рок-музичар [[Дарко Рундек]] од 2002 година.<ref>[https://www.discogs.com/Darko-Rundek-Ruke/release/1017587 Discogs Darko Rundek ‎– Ruke (пристапено на 7.8.2019)]</ref>
* „Ќе ти дојдам во соништата“ (''Doci cu ti u snovima'') - песна на хрватската и југословенска група „[[Филм (музичка група)|Филм]]“.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=UydP3SA7sbQ YouTube, Film-Doci cu ti u snovima (пристапено на 27.12.2016)]</ref>
* „Американски сон“ (''American Dream'') - песна на американската група „[[Бед релиџн]]“ (''Bad Religion'').<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=zTmr7SPvH_Q YouTube, American Dream - Bad Religion (пристапено на 13.1.2017)]</ref>