Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Додадени 606 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 146.255.75.245 (разговор), вратено на последната верзија на M4r51n)
Ознака: Отповикување
* спортска сала
* РЕ на ЈПКД Комуналец — Струмица
 
Во селото постои изборното место бр. 1840,1841 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.муртино и месна заедница
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 1.721 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања