Разлика помеѓу преработките на „Бојан Јовановски“

Одземени 77 бајти ,  пред 1 година
с
Отстрането уредувањето на 77.28.2.25 (разговор), вратено на последната верзија на NadyBarbieGirl
(криминал)
с (Отстрането уредувањето на 77.28.2.25 (разговор), вратено на последната верзија на NadyBarbieGirl)
Ознака: Отповикување
== Кариера ==
 
Бојан Јовановски завршил Факултет за туризам, но својата кариера ја гради во естрадните води. Своите почетоци ги забележува со организирање на церемонијата за доделување 13 награди на популарноста<ref>[http://217.16.70.245/?pBroj=2146&stID=74157&pR=15 Ограбена куќата на Б. Јовановски]</ref> по што го добива и прекарот „Боки 13“. Оваа манифестација Бојан ја прекинува со одржување и продолжува со [[Водителство|водителските води]] каде досега имал неколку телевизиски емисии на неколку македонски телевизиски канали. Во меѓувреме, Бојан Јовановски започнува и со [[пејач]]ката кариера и има свои композиции на [[македонски]] и [[српски јазик]]. Својата популарност ја достигнал со имитаторството на познати балкански пејачи и по својот женски стил на облекување. Во текот на својата досегашна кариера Бојан има одржано неколку концерти меѓу кои концертот во [[Охрид]], концертот во [[Скопје]], [[Штип]], [[Битола]] и останати места во [[Македонија]]. Исто така конкурирал и на македонскиот избор за песна на [[Евровизија]] со пејачката Биг Мама.<ref>[http://www.exclusive.com.mk/arhiva.asp?artid=352&page=60 Exclusive.com.mk]</ref> Почна со рекетирање и ќе заврши во затвор.
 
Како пејач досега ги има снимано следните композиции: