Разлика помеѓу преработките на „Риби“

Додадени 363 бајти ,  пред 9 месеци
* „[[Риба и мачка (филм од 2013)|Риба и мачка]]“ – ирански [[филм]] од 2013 година, во [[режија]] на [[Шарам Мокри]].<ref>Кинотека на Македонија, Програма - февруари 2017</ref>
* „Баракуда“ (''Barracuda'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок]]-музичар [[Џон Кејл]] (''John Cale'') од 1974 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=t-eRY5QG3yo&list=PL94gOvpr5yt1i-CrHizzM0-fSowoF_RnS&index=3 YouTube, John Cale - Barracuda (пристапено на 14.2.2018)]</ref>
* „Пржена риба“ (''Fish Fry'') - песна на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Биг Блек]]“ (''Big Black'')“ од 1987 година.<ref>[https://www.discogs.com/Big-Black-Songs-About-Fucking/master/6380 Discogs, Big Black ‎– Songs About Fucking (пристапено на 30.7.2019)]</ref>
 
== Наводи ==