Разлика помеѓу преработките на „Тапани“

Одземени 3 бајти ,  пред 1 година
с
(дополнување)
 
==Тапаните како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Таа тропа на тапани“ (''She Bangs The Drums'') - песна на британската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Стоун Роузис]]“ (''The Stone Roses'') од 1988 година.<ref>[https://www.discogs.com/The-Stone-Roses-The-Stone-Roses/master/12458 Discogs, The Stone Roses ‎– The Stone Roses (пристапено на 30.7.2019)]</ref>
 
== Наводи ==