Разлика помеѓу преработките на „Тапани“

Додадени 550 бајти ,  пред 1 година
дополнување
(поправка на правопис - не можат)
(дополнување)
* [[Тимпани]]
* [[Том-том]]
 
==Тапаните како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Таа тропа на тапани“ (''She Bangs The Drums'') - песна на британската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Стоун Роузис]]“ (''The Stone Roses'')“ од 1988 година.<ref>[https://www.discogs.com/The-Stone-Roses-The-Stone-Roses/master/12458 Discogs, The Stone Roses ‎– The Stone Roses (пристапено на 30.7.2019)]</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{рв|Drums}}