Антонио Донарума: Разлика помеѓу преработките

И додадов многу добра информација за голманот
[проверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(И додадов многу добра информација за голманот)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| ntupdate =
}}
'''Антонио Донарума''' (роден на {{роден на|7|јули|1990}} во {{роден во|Касталамаре ди Стабија}} , [[Италија]]) — италијански професионален [[фудбалер]] кој настапува за [[ФК Милан]], во италијанската [[Серија А]], на позиција [[голман (фудбал)|голман]]. Антонио е постар брат на голманот [[Џанлуиџи Донарума]].<ref>{{cite news |title=Esclusiva MN - Colpo Milan: ha firmato Gianluigi Donnarumma |url=http://www.milannews.it/esclusive-mn/esclusiva-mn-colpo-milan-ha-firmato-gianluigi-donnarumma-116131 |author=Pietro Mazzara |work=milannews.it |date=1 July 2013 |accessdate=31 July 2015 |language=Italian}}</ref>. Антонио Донаруме се вика ДС
 
== Наводи ==
Анонимен корисник