Акустична гитара: Разлика помеѓу преработките

Одземени 58 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Ред 1:
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Појаснување}}
 
Ред 12 ⟶ 11:
* Гитари со челични жици:
** [[Челичножичена акустична гитара]], исто така позната како западна, фолк или кантри гитара
** [[Дванаесет-жичанаДванаесетжичена гитара]]
** [[Џез гитара]]
** [[Резонаторска гитара]] (како ''[[Добро (музички инструмент)|Добро]]'')