Акустична гитара: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
сНема опис на уредувањето
** [[Фламенко гитара]]
* Гитари со челични жици:
** [[Челично-жичанаЧеличножичена акустична гитара]], исто така позната како западна, фолк или кантри гитара
** [[Дванаесет-жичана гитара]]
** [[Џез гитара]]