Отвори го главното мени

Промени

Додадени 1.015 бајти ,  пред 2 месеци
с
== Надворешни врски ==
{{рв|Milky Way Galaxy}}
* [https://astronomija.mk/tag/mlechen-pat/ МлеченНаписи за Млечниот Пат] — [[Македонско астрономско друштво]] {{mk}}
*<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://www.novamakedonija.com.mk/zivot/magazin/направена-тродимензионална-мапа-на-м/|title=Направена тродимензионална мапа на Млечниот пат|last=НМ|first=|date=25 април 2018|work=Нова Македонија|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=}}</ref>
* [https://emiter.com.mk/vesti/17899 Колку тежи Млечниот Пат] од Невенка Стојановска — „Емитер“ {{mk}}
*<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://emiter.com.mk/vesti/17899|title=Колку тежи Млечниот Пат|last=Стојановска|first=Невенка|date=1 август 2018|work=Емитер|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=}}</ref>
*<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://exclusive.mk/articles/25422/unikatno-otkritie-za-mlechniot-pat-go-objasnuva-fenomenot-golemata-privlechnost|title=Уникатно откритие за Млечниот пат го објаснува феноменот "Големата привлечност"!|last=|first=|date=февруари 2017|work=Ексклузив|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=}}</ref>
 
{{Нормативна контрола}}