Отвори го главното мени

Промени

Одземен 21 бајт ,  пред 2 месеци
с
нема опис на уредувањето
|data5=200 дп 400 милијарди
|label6=Најстара позната ѕвезда
|data6=13.2&nbsp;милијарди години<ref name="frebel" />
|label7=Маса
|data7=5.8{{e|11}}&nbsp;[[соларна маса|M<sub>☉</sub>]]