Разлика помеѓу преработките на „Обединето Кралство“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|leader_title2=[[Премиер на Обединетото Кралство|Премиер]]
|leader_name2=[[Борис Џонсон]]
|sovereignty_type=[[Историја на Обединетото Кралство|FormationОсновање]]
|legislature=[[Парламент на Обединетото Кралство|Парламент]]
|upper_house=[[Дом на лордовите]]