Разлика помеѓу преработките на „Стевчо Јакимовски“

Одземени 32 бајти ,  пред 2 години
→‎Политичка кариера: Срамотно и некултурно е да се пишуваат такви реченици, кои само му го нарушуваат угледот. Ова е Википедија, а не некој небитен портал каде што можете да пишувате што сакате.
(Одбиени последните 2 промени (од 92.53.53.168) и ја поврати преработката 3634910 на Ca7apult)
(→‎Политичка кариера: Срамотно и некултурно е да се пишуваат такви реченици, кои само му го нарушуваат угледот. Ова е Википедија, а не некој небитен портал каде што можете да пишувате што сакате.)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Во 2013 година, Стевчо Јакимовски ја формирал политичка партија [[Граѓанска опција за Македонија]] ([[ГРОМ]]), со која првпат настапил на [[Македонски претседателски избори (2014)|претседателските избори]] во 2014 година, како и на предвремените [[Македонски парламентарни избори (2016)|парламентарни избори во 2016 година]].
 
На [[Локални_избори_во_Македонија_(2017)|локалните избори во 2017 година]], Јакимовски повторно се кандидирал за градоначалник, како кандидат на [[Граѓанска_опција_за_Македонија|ГРОМ]].<ref>http://grom.mk/?page_id=8504</ref> Кампањата за локалните избори ја заврши, соно хомофобенне успеа да го порази говор.<ref>http://makfax.com.mk/daily-news/видео-јакимовски-својот-противканди/</ref> противкандидат, Стефан Богоев.
 
== Награди и признанија ==
1

уредување