Разлика помеѓу преработките на „Сон“

Додадени 364 бајти ,  пред 1 година
* „83. сон“ (''83rd Dream'') - песна на британската рок-група „[[Калт (рок-група)|Калт]]“ од 1984 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=O--BvsmhHF4 The Cult - 83rd Dream (Live) - YouTube (пристапено на 21.9.2016)]</ref>
* „Не сонувај, завршено е“ (''Don't Dream it's Over'') - песна на австралиската поп-група „[[Краудед хаус]]“ (''Crowded House'') од 1986 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=DJ5IR7hlZ8g YouTube, Crowded House (Full Album) - Crowded House 1986 (пристапено на 21.6.2017)]</ref>
* „Невин кога сонуваш“ (''Innocent When You Dream (Barroom)'') - песна на американскиот музичар [[Том Вејтс]] (''Tom Waits'') од 1987 година.<ref>[https://www.discogs.com/Tom-Waits-Franks-Wild-Years/master/13929 DISCOGS, Tom Waits ‎– Franks Wild Years (пристапено на 20.7.2019)]</ref>
* „Ги сонувам моите соништа со тебе“ (''Dreaming my dreams with you'') - песна на американската група „[[Каубој џанкис]]“ (''Cowboy Junkies'') од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=LVBzHUO29rg YouTube, Cowboy Junkies - Dreaming My Dreams With You (пристапено на 3.5.2017)]</ref>
* „Сонот на Пако Де Реналдо“ (''Paco De Renaldos Dream'') - песна на рок-групата „[[Тиндерстикс]]“ (''Tindersticks'') од 1993 година.<ref>[https://www.discogs.com/Tindersticks-Tindersticks/release/389316 DISCOGS, Tindersticks ‎– Tindersticks (пристапено на 19.8.2018)]</ref>