Разлика помеѓу преработките на „Отрантска Врата“

Додадени 62 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
{{наводи}}
{{coord|40|13|10|N|18|55|32|E|type:waterbody|display=title}}
 
 
{{Албанија-гео-никулец}}
[[Категорија:Протоци во Европа]]
[[Категорија:Протоци во Средоземното Море]]
[[Категорија:Меѓународни протоци]]
[[Категорија:Јонско Море]]
[[Категорија:Јадранско Море]]