Разлика помеѓу преработките на „Мигел Анхел Астуријас Росалес“

с
нема опис на уредувањето
с
{{наводи}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија: Гватемалски писатели]]
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Росалес, Мигел Анхел Астуријас}}
[[Категорија: Гватемалски писатели]]
[[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за литература]]
[[Категорија:Родени во 1899 година]]
[[Категорија:Починати во 1974 година]]
[[Категорија:Погребани на гробиштата „Пер Лашез“]]