Разлика помеѓу преработките на „Пат“

Додаден 391 бајт ,  пред 1 година
* „Пат“ (''Пут'') - кус расказ на македонскиот писател [[Митко Маџунков]] од 1984 година.<ref>Митко Маџунков, ''Међа света''. Београд: Просвета, 1984, стр. 17-18.</ref>
* „Патот и небото“ (''The Road and the Sky'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок]]-музичар [[Џексон Браун]] (''Jackson Browne'') од 1974 година.<ref>[https://www.discogs.com/Jackson-Browne-Late-For-The-Sky/master/22491 DISCOGS, Jackson Browne ‎– Late For The Sky (пристапено на 3.3.2019)]</ref>
* „Патот„Пат за никаде“ (''Road to Nowhere'') - песна на американската рок-група „[[Токинг хедс]]“ (''Talking Heads'') од 1985 година.<ref>Talking Heads, ''Little Creatures'', Cai 9144, Jugoton.</ref>
* „Патот Старфилд“ (''Starfield Road'') - песна на американската рок-група „[[Соник Јут]]“ (''Sonic Youth'') од 1994 година.<ref>[https://www.discogs.com/Sonic-Youth-Experimental-Jet-Set-Trash-And-No-Star/master/9858 DISCOGS, Sonic Youth ‎– Experimental Jet Set, Trash And No Star (пристапено на 20.7.2019)]</ref>
 
== Поврзано ==