Разлика помеѓу преработките на „КК АВ Охрид“

Додадени 4 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
| бои = сина, бела и жолта<br> {{color box|blue}} {{color box|white}} {{color box|yellow}}
| претседател = Коста Тиохи
| тренер = Петар[[Марјан ЧочороскиИлиевски]]
| титули = '''1'''&nbsp;Втора&nbsp;Лига&nbsp;Мажи
| лига = [[Прва македонска кошаркарска лига|Прва Лига Мажи]]