Разлика помеѓу преработките на „Турска Супер лига“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
| нивоа = [[Првенство во фудбал на Турција|1]]
| домашен_куп = [[Фудбалски куп на Турција|Куп на Турција]]
| шампиони = {{Fb team Galatasaray}} (2022-та титула)
| нај_титули = {{Fb team Galatasaray}} <br /> (2022 титули)
| сезона = [[Турска Супер лига 2014–20152018–2019|2014–152018–19]]
| тв = [[Lig TV]]
| вебсајт = [http://www.tff.org/default.aspx?pageID=80 Süper Lig]
| трофеј = [[Податотека:Scudetto turco.svg|100px]]
| моментална = [[Турска Супер лига 20152019-20162020]]
}}
 
512

уредувања