Разлика помеѓу преработките на „Литванска фудбалска федерација“

нема опис на уредувањето
| Регион =
| Примена во Регион = 1992
| Претседател = [[Рајмондас Жутаутас]]
}}
'''Литваниска фудбалска федерација''' ([[Литвански јазик|литвански]]: ''Lietuvos futbolo federacija'' ('''ЛФФ''') е највисока фудбалска организација во [[Литванија]] која се залага за организација и развој на фудбалскииот спорт како и за [[Фудбалска репрезентација на Литванија|репрезентацијата на Литванија]].
531

уредување