Разлика помеѓу преработките на „Протоплазма“

Додаден 191 бајт ,  пред 15 години
с
robot Dodaje: da, de, eo, es, it, ja, nl, pl, simple, sv
 
с (robot Dodaje: da, de, eo, es, it, ja, nl, pl, simple, sv)
[[Категорија:Клетка]]
 
[[da:Protoplasma]]
[[de:Protoplasma]]
[[en:Protoplasm]]
[[eo:Protoplasmo]]
[[es:Protoplasma]]
[[it:Protoplasma]]
[[ja:原形質]]
[[nl:Protoplasma]]
[[pl:Protoplazma]]
[[simple:Protoplasm]]
[[sv:Protoplasma]]
14.744

уредувања