Разлика помеѓу преработките на „Глушец (појаснување)“

с
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од Saehrimnir) и ја поврати преработката 2926599 на Addbot)
с
 
* [[Глувци|Глушец]] ([[латински јазик|латински]]: ''Muridae'') - [[цицач]], од редот [[глодариглодачи]]те (''Rodentia'').
* [[КомпјутерскоСметачко глувче]] - периферен делуред на [[компјутерсметач]]от.
 
{{Појаснување}}
 
[[af:Muis (dubbelsinnig)]]
[[de:Maus]]
[[nl:Muis]]