Разлика помеѓу преработките на „Папуа Нова Гвинеја“

Додадени 439 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с
{{bar percent|Војска Спаса|blue|0.4}}
{{bar percent|Други|orange|10}}
}}
 
*[[Христијани]] - 6,805,120
*[[Муслимани]] - 2,000
*Народна Религија - 27,440
*Други - 13,720
 
{{bar box
|float=right
|title=Верници во Папуа Нова Гвинеја
|barwidth=200px
|bars=
{{bar percent|Христијани|blue|99.20}}
{{bar percent|Муслимани|green|0.003}}
{{bar percent|Народна Религија|yellow|0.40}}
{{bar percent|Други|black|0.20}}
}}
== Култура ==
782

уредувања