Разлика помеѓу преработките на „Црна Гора“

Додадени 262 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с
{{Main|Религија во Црна Гора|Црногорска Православна Црква}}
[[Податотека:Religious map of Montenegro by municipality mk.svg|thumb|right|300px|Карта на главните религии според пописот од 2011.]]
 
*[[Христијани]] - 461,526
*[[Муслимани]] - 188,510
 
 
{{bar box
|float=right
|title=Верници во Црна Гора
|barwidth=200px
|bars=
{{bar percent|Христијани|blue|71.00}}
{{bar percent|Муслимани|green|29.00}}
}}
 
{{bar box
782

уредувања