Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Претседатели на МОК“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
[[Годфроа де Блонеј]]&nbsp;<small>(1916&ndash;1919)</small>&nbsp;|
[[Анри де Баје-Латур]]&nbsp;<small>(1925&ndash;1942)</small>&nbsp;|
[[Зигфрид ЕдстромЕдстрем]]&nbsp;<small>(1942&ndash;1952)</small>&nbsp;|
[[Ејвори Брендиџ]]&nbsp;<small>(1952&ndash;1972)</small>&nbsp;|
[[Мајкл Морис|Лорд&nbsp;Киланин]]&nbsp;<small>(1972&ndash;1980)</small>&nbsp;|