Отвори го главното мени

Промени

Додаден 351 бајт ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
 
===Религија===
 
*[[Христијани]] - 1,061,320
*[[Муслимани]] - 18,940,480
*Без Религија - 408,200
 
{{bar box
|float=right
|title=Верници во Сирија
|barwidth=200px
|bars=
{{bar percent|Муслимани|green|92.80}}
{{bar percent|Христијани|blue|5.20}}
{{bar percent|Без Религија|yellow|2.00}}
}}
 
 
 
 
{{bar box
|float=right
782

уредувања