Разлика помеѓу преработките на „Сирија“

Додаден 351 бајт ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(Замена на Image:Flag_of_Syria.svg со Image:Flag_of_the_United_Arab_Republic.svg (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:c::File:Flag of the United Ar)
 
===Религија===
 
*[[Христијани]] - 1,061,320
*[[Муслимани]] - 18,940,480
*Без Религија - 408,200
 
{{bar box
|float=right
|title=Верници во Сирија
|barwidth=200px
|bars=
{{bar percent|Муслимани|green|92.80}}
{{bar percent|Христијани|blue|5.20}}
{{bar percent|Без Религија|yellow|2.00}}
}}
 
 
 
 
{{bar box
|float=right
782

уредувања