Разлика помеѓу преработките на „Аркус косинус“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
ситна поправка
(нова страница)
 
(ситна поправка)
|domain = [-1, 1]
|codomain = [0, π]
|parity = непареннепарна
|period =
|heading2 = 1
|zero =
|root = '' 01 ''
|asymptote =
|plusinf =