Разлика помеѓу преработките на „Макао“

Одземени 755 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
==Религија==
 
*[[Христијани]] - 1,008,150
*[[Муслимани]] - 126,900
*Без Религија - 3,955,050
*[[Хиндуисти]] - 28,200
*[[Будисти]] - 930,600
*Народна Религија - 902,400
*Други - 105,750
 
{{bar box
|float=right
|title=Верници во Макао<ref>[http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис 2002, книга 10, 335 стр.]</ref>
|barwidth=200px
|bars=
{{bar percent|Христијани|blue|14.30}}
{{bar percent|Муслимани|green|1.80}}
{{bar percent|Без Религија|yellow|56.10}}
{{bar percent|Хиндуисти|pink|0.40}}
{{bar percent|Будисти|pink|13.20}}
{{bar percent|Народна Религија|red|12.80}}
{{bar percent|Други|black|1.50}}
}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Макао| ]]
782

уредувања