Разлика помеѓу преработките на „Луј XVI“

Додадени 3 бајти ,  пред 1 година
с
(Замена на Image:Louis16-1775.jpg со Image:Duplessis_-_Louis_XVI_of_France,_oval,_Versailles.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Artist’s name).)
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Бурбонска династија во Франција]]
[[Категорија:ФранцускиКралеви кралевина Франција]]
[[Категорија:Европски монарси од 18 век]]
[[Категорија:Погубени на гиљотина за време на Француската револуција]]