Разлика помеѓу преработките на „Јужноафриканска Република“

нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 6 промени во текстот и вратена преработката 3818078 на Ehrlich91)
 
'''²:''' Питермарицбург и [[Улунди]] биле два главни града на Натал од 1994 до 2004 година.
 
*[[Христијани]] - 40,705,560
*[[Муслимани]] - 852,210
*Без Религија - 613,624
*[[Хиндуисти]] - 753,524
*[[Будисти]] - 100,260
*Народна Религија - 200,520
*[[Евреи]] - 50,130
*Други - 150,390
 
{{bar box
|float=right
|title=Верници во Јужна Африканска Република<ref>[http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис 2002, книга 10, 335 стр.]</ref>
|barwidth=200px
|bars=
{{bar percent|Христијани|blue|81.20}}
{{bar percent|Муслимани|green|1.10}}
{{bar percent|Без Религија|yellow|14.90}}
{{bar percent|Хиндуисти|pink|1.70}}
{{bar percent|Будисти|pink|0.20}}
{{bar percent|Народна Религија|red|0.40}}
{{bar percent|Евреи|black|0.10}}
{{bar percent|Други|black|0.30}}
}}
 
== Култура ==
782

уредувања