Разлика помеѓу преработките на „Света“

Додадени 168 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-| општина = {{грбови| +| општина = {{општинскигрб|))
с
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=16 | lat_sec=00
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=16 | lon_sec=22
| слава = [[Свети Пантелејмон|Св. Пантелејмон]]<br>[[Петковден]]<ref name="ГеоНасДХ">{{ГеоНасДХ|страница=102}}</ref>
| слава =
| веб =
| карта = Света во Општина Демир Хисар.svg