Разлика помеѓу преработките на „Синус“

Додадени 192 бајти ,  пред 2 години
шаблон
с (ситна поправка)
(шаблон)
 
 
<!--Lfahlberg 01.2014: Го креирам шаблонот, па ќе се вратам за самата статија што поскоро -->
{{Тригонометриски и хиперболични функции}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Тригонометрија]]
[[Категорија:Тригонометриски функции]]