Разлика помеѓу преработките на „Гагауски јазик“

Додадени 63 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с
 
 
{{Туркиски јазици}}
 
{{алтајски јазици}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Гагаузи]]
 
[[Категорија:Гагаузи|Јазик]]
[[Категорија:Огуски јазици]]
[[Категорија:Туркиски јазици]]