Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:P.Nedelkovski“

→‎translatewiki: ново заглавие
(→‎Наградени сте!: нова порака (ВикиЉубов))
Ознака: wikilove
(→‎translatewiki: ново заглавие)
|style="vertical-align: middle; padding: 3px;" | Здраво. Се обидувам да ја врзам словенечката статија за Оливера Ќорвезироска, со македонската, но не успевам. Може ли помош? https://sl.wikipedia.org/wiki/Olivera_Kjorverziroska [[User:Aa19|Aa19]] <small>([[User talk:Aa19|разговор]])</small> 08:56, 5 јуни 2019 (CEST)
|}
 
== translatewiki ==
 
Здраво. Ви предлагам да направите сметка на [[translatewiki:|translatewiki.net]] што е наменет за локализација на МедијаВики и други проекти. Исто така забележувам дека доста уредувате и создавате некои македонски зборови - можете да ги користите во преведувањето. Доколку имате проблем во некои поими, можете да го контактирате [[User:Bjankuloski06|Б. Јанкулоски]] ([[translatewiki:User:Bjankuloski06|тој е и на translatewiki]]). Поздрав [[User:Vlad5250|Vlad5250]] <small>([[User talk:Vlad5250|разговор]])</small> 18:33, 15 јуни 2019 (CEST)
409

уредувања