Разлика помеѓу преработките на „Бери Вајт“

Додадени 22 бајти ,  пред 2 години
слика
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(слика)
{{Infobox Musical artist
|Name = Бери Вајт
|Img = File:BW_ItalyBarry White, Bestanddeelnr 927-0098.jpg
|Background =соло пејач
|Birth_name = Баренс Еуген Картер
171

уредување