Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Додаден 141 бајт ,  пред 9 месеци
нема опис на уредувањето
 
Селото е познато по [[Моноспитовско Блато|Моноспитовското Блато]], кое се наоѓа во негова близина.
 
Селото се граничи со [[Еднокуќево]], [[Бориево]], [[Муртино]], [[Банско]], [[Габрово]].
== Историja ==
===Ран период===
782

уредувања