Разлика помеѓу преработките на „Котангенсна теорема“

с
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
с
[[Податотека:Herontriangle1greek.svg|мини|270px|десно|Триаголник на кој е прикажана [[впишана кружницавпишантакружница|впишаната кружница]] и поделбата на страните. Симетралите на аглите се сечат во центарот на впишаната кружница.]]
[[Податотека:Herontriangle2greek.svg|мини|270px|десно|Според горното резонирање прикажани се сите шест дела.]]
 
409

уредувања