Разлика помеѓу преработките на „Ортогонална проекција“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Ортогонална проекција''' – главниот начин на претставување на предметите, деловит...)
 
с
 
== Надворешни врски ==
{{Commonscat|Orthographic projections|Ортогонални проекции}}
{{Commonscat|Ортогонална проекција}}
* [http://www.edumedia-share.com/media.php?id=883 Ортогонална проекција]
* [https://web.archive.org/web/20111010104326/http://sites.google.com/site/petarblagojevictehobrazovanje/peti-razred/od-ideje-do-realizacije/vrste-projektovana-na-tehnickim-crtezima Видови проектирања] {{sr}}
409

уредувања