Разлика помеѓу преработките на „Ортогоналност“

Додадени 1.626 бајти ,  пред 11 месец
Создадена страница со: '''Ортогоналност''' (уште и нормалност) – во алгебрата и геометријата претставув...
(Создадена страница со: '''Ортогоналност''' (уште и нормалност) – во алгебрата и геометријата претставув...)
(нема разлика)
409

уредувања