Разлика помеѓу преработките на „Општина Новаци“

Додадени 264 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
| 1
| 0,08
|}
 
{| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''религија'''
| '''вкупно'''
|-
| [[Православни]]
| '''3.495'''
|-
| [[Муслимани]]
| 50
|-
| [[Католици]]
| 4
|-
| [[Протестанти]]
| 0
|-
| Други
| 0
|-
|}
== Политика и администрација ==
782

уредувања