Малесија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
:''Не поистоветувајте ја со азиската држава [[Малезија]].''
[[Податотека:Map of Malesia.png|мини|400п|десно|Карта на Малесија со населените места]]
'''Малесија''' (изворно: '''Закамен''')— [[рид]]ско-[[планина|планински]] предел во [[Западна Македонија]], карактеристичен по својата историја, етнологија и култура.
 
== Географија ==