Разлика помеѓу преработките на „Општина Пехчево“

Додадени 266 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
|[[Спиково]]
|?
|}
 
{| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''религија'''
| '''вкупно'''
|-
| [[Православни]]
| '''4.757'''
|-
| [[Муслимани]]
| 702
|-
| [[Католици]]
| 0
|-
| [[Протестанти]]
| 0
|-
| Други
| 58
|-
|}
 
782

уредувања